Hobbitoni kliendipäev toimub 13 aprillil 2024 kell 11.00

Loe lähemalt

Talumaja Läänemaal

Vana talumaja asemele ehitatud moodsate siselahendustega, aga väljastpoolt traditsioonilisele talumajale sarnanev kaasaegne eluhoone. Tellija soov oli taastada looduskaunis paigas esivanemate aegne talukompleks, luues endale võimaluse põgeneda linnaelust vaiksesse maakohta.

“Maja võib tellida tavalistelt ehitajatelt, aga variant on ka Hobbiton. Mul läks väga hästi, et nendeni jõudsin. Palkmaja ehitamine nõuab väga häid käsitööoskusi ja kogemust, mida nendel meestel jätkub. Kannatlikkust ja valmisolekut töö käigus asju muuta ja jooksvalt paremaid lahendusi leida, on neil ka. Käsitöö palkmaja on kui rätsepaülikond – seda lihtsalt arhitektuurse projekti põhjal valmis ei tee. Ise pead koos meestega protsessis algusest lõpuni sees olema. Hobbitoniga läks ehitamiseks kulunud aasta ilma suurema stressita. Tellija ka kõige segasemad ideed said rahulikult ja tulemuslikult läbi käidud. Lõpptulemusega jäime rahule mõlemad.”

Peep Kala

“Palkmaja ehitamine nõuab väga häid käsitööoskusi ja kogemust, mida nendel meestel jätkub. Kannatlikkust ja valmisolekut töö käigus asju muuta ja jooksvalt paremaid lahendusi leida on neil ka. Lõpptulemusega jäime rahule mõlemad.”