Hobbitoni mehed jutustavad käsitöö palkmajade ehitamisest                    >>>                            >>>                             >>>

Loe lähemalt

Oleme oma ala meistrid

Hobbiton on keskendunud ainult käsitöö palkmajadele.

Hobbiton OÜ missioon on väärtustada käsitööd kaasaegses puitmajaehituses. Peame ennast üheks Euroopa suurimaks käsitööpalkmajade tootjaks. Alustasime tegevust 1997. aasta kevadel, oma 25 tegevusaasta jooksul oleme tarninud üle 500 suurema ja väiksema käsitööna toodetud palkmaja komplekti.

Enamus meie maju on müüdud Eestisse, Norra, Soome ja Prantsusmaale. Eksootilisemad sihtriigid on olnud Venemaa, Hispaania, Ameerika Ühendriigid ning Martinique’i saar Kariibi meres.

Tellimuste punktuaalseks täitmiseks oleme loonud kvaliteedijuhi ametikoha, tema ülesanne on tagada ettevõtte toodangu ühtne ja maksimaalne kvaliteet. Meie ettevõtte eesmärk on läbi aegade olnud klientide rahulolu saavutamine läbi professionaalse suhtumise oma töösse. Oleme õppinud erinevaid tehnikaid rahvusvaheliste tippspetsialistide käe all: George Fuller Norra palkmajaehituskoolist (Norsk Lafteskole) ja Joel McCarthy pruss-sõrestikonstruktsiooni puuseppade liidust (Timber Framers Guild). Ettevõtte arendusjuht Andres Uus töötab palkmajaehituse lektorina Maaülikoolis ja Viljandi Kultuuriakadeemias. Hobbiton OÜ juhtkond on aktiivne käsitsi puitmajatootmise arendamisel Eestis ja mujalgi. Kuulume Eesti Puitmajaliitu ja Rahvusvahelisse Palkmajaehitajate Assotsiatsiooni (International Log Builders Association).

2017. aasta kevadel ehitas Hobbiton programmi LEADER toetusega Räpina tootmisüksusesse aadressil Võru mnt 14 uue tootmishalli. Projekti tulemusel suurendati tootmise efektiivsust ja mahtu, loodi juurde üks töökoht, parandati oluliselt töötajate töö- ja olmetingimusi ning loodi tingimused kasutatava tehnoloogia uuendamiseks.

2018. aastal paigaldas OÜ Hobbiton programmi LEADER toetuse abil tootmisse uue saekaatri, mis aitas parandada toormaterjali töötlemise kvaliteeti ja võimaldab toota erimõõdus lisamaterjale.

2022. aastal paigaldas OÜ Hobbiton programmi LEADER toetusega kolme tootmishalli töökeskkonna parandamiseks ventilatsioonisüsteemid ning soetas elektrilise virnastaja ja konsoolriiulid logistika efektiivistamiseks ja materjali paremaks ladustamiseks.

500+

valminud maja Eestis ja välismaal

25+

aastat palkmajade ehituse kogemust

3x

palkmajaehituse kutsevõistluse võitja

2016–18

parim käsitöö palkmaja

2005.

aastast Eesti Puitmajaliidu liige

2002.

aastast Rahvusvahelise Palkmajaliidu ILBA liige